Інфотур по Огуївському дендропарку

14 червня 2016 року управлінням інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, в рамках популяризації екскурсійного маршруту «Заповідна краса Полтавщини» для екскурсоводів, працівників музейних закладів, бібліотек, ландшафтних та дендрологічних парків області проведено інформаційний тур до Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Огуївський дендропарк» («Дендрарій держсортомережі»), що розташований у с. Огуївка Машівського району.

Сучасна природно-заповідна мережа Машівського району нараховує 5 об’єктів. Їх загальна площа – 2 124,6 га, що дорівнює 2,5 % від загальної площі району (середній показник по області – 4,3 %).

До об’єктів природно-заповідного фонду району належать: загально-зоологічний заказник державного значення «Руський Орчик» і місцеві заказники: ландшафтний «Усть-Лип’янка», ботанічні «Дикунова балка» та «Михайлівська балка», а також парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Огуївський дендропарк».

У сучасній оптимізованій заповідній мережі району зберігається різноманітність рослинного і тваринного світу, притаманне природним екосистемам південної частини Полтавщини, а також рідкісні види рослин (30 видів), тварин (51 вид хребетних). Найбільшу цінність мають природні комплекси, розташовані вздовж долини річок Оріль, Усть-Лип’янка.

Заказники «Руський Орчик» та «Усть-Лип’янка» є важливими природними ядрами в структурі регіональної природної мережі Полтавщини і ключовими територіями місцевого Орільського екокоридору. Найбільші площі в заповідній мережі району займають заплавні екосистеми – лучні, болотні, прибережно-водні, водні із типовим для Полтавщини видовим складом рослин і тварин. В заповідних степах району достатньою мірою забезпечена охорона рідкісних степових угруповань занесених до Зеленої книги України, що добре зберегли свій природний стан та флористичний склад. Природно-заповідний фонд району характеризується високими показниками ландшафтної, ботанічної, зоологічної типовості та унікальності.

Детальну екскурсію по Огуївському дендропарку для присутніх фахівців туристичної сфери регіону провела старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Халимон Олена Володимирівна, яка на початку розповіла про історію утворення даного парку (заснований у 1976 році), видатних науковців, які брали участь у його заснуванні, та про безліч рідкісних і унікальних рослин цього штучного оазису степової зони України, який не дарма вважається одним із найцінніших парків Полтавщини.

Сама екскурсія тривала близько 4-х годин і не залишила байдужим жодного з присутніх та вкотре підтвердила потужний рекреаційний потенціал Полтавщини.

За підсумками проведеного інформаційного туру керівництву туристичної галузі Машівського району надані методичні рекомендації щодо подальшого розвитку Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Огуївський дендропарк» та підвищення його туристичної привабливості.