Історичні відомості

Історія села Новий Тагамлик своїм корінням губиться в далекому минулому нашого краю. Назва Тагамлик татарського походження, слово “таган” в перекладі на українську мову означає “підвищення”. Вкінці 15 ст. першими поселенцями сучасного села Новий Тагамлик були Шерстюки. В зв'язку з цим і село першу свою назву мало Шерстюківка.

Село це належало польській поміщеці Анні Михайлівні Велецькій. Після Білоцерківського  договору 1651 року на території полтавщини, у т. ч. Нового Тагамлика, виникло чимало хуторів, якими володіли польські поміщики. Землі сучасного Тагамлика перейшли у володіння пана Джунковського,  який мав 1200 десятин землі, на якій працювало закріплине селянство. На всю округу серед інших панів він славився своєю лагідною вдачею, добрим ставленням до своїх селян,  які в свою чергу шанували та поважали свого господаря.

В межах сільської ради  знаходиться  амбулаторія сімейної медицини, дитячий садочок та одна  Новотагамлицька НВК «ЗНЗ-ДНЗ», в якій навчаються  83 учня, сільський будинок культури, одна сільська та шкільна бібліотеки.

Сучасна територія сільської школи об’єднує чотири населених пункти, що розташовані на площі 6046 га:

• с. Новий Тагамлик
  • с. Вільне
  • с. Козельщина
  • с. Огуївка

Депутатський корпус територіальної громади складає 12 чоловік.

Очолює Новотагамлицьку сільську раду з листопада 2015 року сільський голова Карацюпа Андрій Олекссійович.

В селі розташовані підприємства які обробляють інші землі, а саме:

• ТОВ «Карлівське" СГП  "ЛОС"
  • ПП «Сорт- Плюс»
  • ФГ «Кольвах»